Świąteczne wianuszki :)

   Witajcie :) Ale ten czas szybko ucieka, nawet się nie obejrzymy a będą Święta. Jak na razie zajmuję się dekoracjami a sprzątanie leży odłogiem :) Zrobiłam szczegółowy plan na każdy dzień i go realizuję. Myślę, że dzięki temu spokojnie zdążę. Dziś chcę wam pokazać wianuszki, które każdy z nas może zrobić - nie potrzeba do tego żadnych specjalnych zdolności :) Wianuszki zrobione są z małych oponek styropianowych. Robi się je dokładnie jak bombki z kaszą prezentowane na moim drugim blogu - tutaj. Oponki nabijamy na patyczek od szaszłyków - będzie nam łatwiej w czasie oklejania i suszenia. smarujemy oponkę bardzo grubo klejem, który po wyschnięciu robi się przezroczysty i obsypujemy kaszą gryczaną, jęczmienną i manną. Po całkowitym wyschnięciu kleju malujemy farbą w sprayu na dowolny kolor  a tak oto się prezentują:

Kasza gryczana

Kasza jęczmienna
Kasza manna
Do ozdoby użyłam malutkich bombek, szyszek, koronek, wstążek i girlandy. Zapraszam do oglądania.

No to teraz się wydało co robi gospodyni domu zamiast sprzątać przed Świętami :) Życzę Wam dużo spokoju na czas "przedświątecznej gorączki". Nie dajcie się :)

3 komentarze:

  1. Normalnie nie umiem powiedzieć, który piękniejszy. Może w tym roku już nie zdążę ale na drugi musowo będę robić :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Sliczne! Ta kasza gryczana jest dobra nie tylko do jedzenia. Wianuszki u mnie już zrobione, więc z pomysłu nie skorzystam do ich zrobienia, ale na pewno do czegoś wykorzystam, pomysł jest fantastyczny. Powstaje ładna faktura:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Przepięknie wygląda kasza jęczmienna

    OdpowiedzUsuń

Pozostaw po sobie ślad :) Napisz co o tym sądzisz :) Będę bardzo wdzięczna :)

Copyright © 2016 Sunflower - w wolnej chwili... , Blogger