Zakładki do książki - SpongeBob

  Pogoda nas dziś nie rozpieszcza, na dwór nie chce się wychodzić, jest to więc dobry czas na tworzenie. Powstały zakładki z SpongeBobem. 


Malowane ręcznie farbami akrylowymi, zabezpieczone lakierem i ozdobione woskowanym sznureczkiem z drewnianymi koralikami. A teraz słów kilka o głównym bohaterze.
SpongeBob to gąbka morska (często mylona z serem), która ma kształt zwykłej gąbki do mycia. Mieszka na dnie oceanu w miejscowości Bikini Dolne w domu z ananasa. Swoją egzystencję dzieli z ulubionym zwierzątkiem, ślimakiem Gacusiem. Sympatyczna gąbka wiele czasu poświęca zabawie. Jego ulubione zabawy to puszczanie baniek i łowienie meduz. Jego pozytywne nastawienie do świata stwarza mu wielkie możliwości, które przeważnie wykorzystuje. Nadmiar wigoru nie zawsze podoba się otoczeniu, w którym akurat znajduje się SpongeBob – jest wesoły, ale również nierozgarnięty i raczej mało odpowiedzialny, nie zawsze zdaje sobie sprawę z tego, że naraża się innym. Mimo tych wad, znajduje również czas, aby na poważnie traktować życie: zatrudniony jest w restauracji "Pod Tłustym Krabem", gdzie przygotowuje kraboburgery, niezwykłe morskie delikatesy. Praca jest dla niego bardzo ważna, podobnie jak zaufanie i dobra opinia o nim szefa, pana Kraba. Jest wobec niego lojalny (podobnie jak wobec swoich przyjaciół) i za nic w świecie umyślnie nie wystawiłby na szwank pana Kraba oraz swojej reputacji. Równie ważni dla SpongeBoba są przyjaciele: Patryk, Sandy oraz Skalmar (źródło).
Pochmurna pogoda niestety zrobiła swoje - zakładki mają w rzeczywistości piękny żółty kolor :) - szkoda, że tego nie widać.

6 komentarzy:

 1. Piękne te Twoje zakładki! Wszystkie! Ach!

  OdpowiedzUsuń
 2. SpongeBob jak malowany!
  nigdy nie wiem czy ma na nazwisko Kańciastoporty czy Kańciastoportki...

  OdpowiedzUsuń
 3. Są świetne i zabawne. U nas wciąż ładna pogoda, jest słonecznie i ciepło. Chociaż dziś mocno wieje - czyżby na zmianę?
  Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 4. kolejne śliczne zakładki, ciężko byłoby wybrać tą najładniejszą, gdyż wszystkie są urocze:-)

  OdpowiedzUsuń

Pozostaw po sobie ślad :) Napisz co o tym sądzisz :) Będę bardzo wdzięczna :)

Copyright © 2016 Sunflower - w wolnej chwili... , Blogger